Jak vybrat detektor?

Jak vybrat detektor kovů?

Výběr detektoru kovů pro hobby hledání může být vzrušující, ale také trochu matoucí. Především když ještě nerozumíte slangovým výrazům, a nebo obecně nemáte s hledáním žádnou praxi. Díky pokročilým technologiím dnes i začátečnické modely nabízejí multifrekvenční funkce, což znamená, že už se nemusíte starat o specifické cíle, jako jsou mince, šperky nebo vojenské předměty. Multifrekvenční detektory jsou schopny najít různé druhy kovových artefaktů s výjimkou přírodního zlata, kde je specializovaný detektor stále výhodou (špičkové detektory pro hledání přírodního zlata používají pulsní technologie). Pro začátečníky je důležité zvolit detektor, který je uživatelsky přívětivý, lehký a snadno ovladatelný.

Dalším klíčovým faktorem je rozpočet. Na trhu je široká škála detektorů v různých cenových relacích. Levnější modely obvykle nabízejí základní funkce a jsou zajímavé pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet tento koníček bez větší investice. Na druhou stranu dnes již řada výrobců vyrábí i špičkové detektory za desítky tisíc, které nejsou na obsluhu těžší a snaží se tak vyjít zákazníkům maximálně vstříc. Střední třída detektorů poskytuje lepší hloubkový dosah a pokročilejší funkce a větší možnost nastavení různých režimů vyhledávání. Pro náročnější hledače jsou k dispozici high-end modely s pokročilými technologiemi jako je MULTI IQ+ a sofistikované identifikační systémy.

Posledním aspektem je zvážení terénu, ve kterém budete hledat. Některé detektory jsou lépe přizpůsobeny pro hledání na plážích a v mokrém prostředí, zatímco jiné jsou optimalizovány pro hledání na polích a v lese. Pokud plánujete hledat v různorodých podmínkách, vyberte si univerzální detektor, který zvládne různé typy půdy a podmínek. Také se vyplatí investovat do příslušenství, jako jsou kvalitní lopatky, ochranné kryty a náhradní baterie, které vám mohou pomoci maximalizovat efektivitu vašeho hledání.

Pokud jste úplní začátečníci je vždy nejlepší se zeptat. Žádný dotaz není hloupý a na všechny se snažíme odpovídat v rámci pracovní doby co nejrychleji. Je lepší se vždy přesně ujistit, že víte jaký přístroj kupujete, zda splní vaše představy.

Na všechny dotazy Vám budou odpovídat Marek Mlejnský (Elmara – Admin LP) a nebo Petr Zuklín (Jaccob – vedoucí servisu) Detektorům kovů se obě věnujeme od střední školy, jsme součástí několika testovacích týmů několika světových výrobců a zároveň se již několik let podílíme i na vývoji některých jednotlivých funkcí detektorů kovů.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 25.4.2009 18:10

Ahoj, jsem tu nový. Chtěli bychom se synem zkusit "lovení pokladů" a hledáme nějaký rozumný detektor. První volbou by bylo něco použitého, nechci moc investovat, kdyby počáteční nadšení časem opadlo, znáte to... Co jsem si tu pročítal, asi by mě nejvíc lákal Zero I nebo Zero II, případně GM4. V inzerátech na webu se tyto zmíněné pohybují (podle stavu a doplňků) od cca 3 tis. za Zero I, za 4,5 tis. se dá občas sehnat GM4. U dvou ze tří inzerátů jsme nebyli dost rychlí, u třetího ano, bohužel prodávající nebyl zrovna spolehlivý a po absolvování 80 km pro detektor mi napsal SMS, že ho nemá u sebe, ať přijedu druhý den. Mít ho v tu chvíli po ruce...! Takže tam jsem to vzdal. Proto tedy píšu taky sem - nechce se někdo z místních hledačů zbavit nějakého staršího kousků za rozumnou cenu, dejme tomu v tom zmíněném rozmezí 3-5 tisíc? Díky!

Tak všem kteří se ozvali, děkuji za nabídky, ale už je vybráno. Tímto bych chtěl srdečně poděkovat jak za sebe, tak za syna (také nový člen, Dadifsonek) zdejšímu, pravděpodobně všem známému členovi Wlkovi. Přišel s nabídkou více než gentlemanskou, a tak má Dadifsonek (a tak trochu se s ním svezu jako zákonný zástupce i já :-) ) za cenu takřka symbolickou, nádherný nový detektor - Terru Pro. Takže ještě jednou díky, snad se brzy s Terkou naučíme a přispějeme nějakým pěkným nálezem. V každém případě jsem ale přesvědčen, že jsme se hlavně zařadili do komunity bezva lidí, z nichž někteří jsou opravdu šťastlivci, ale většina je minimálně zapálenými nadšenci historie, což je to, co baví také nás!

Velmi kvalitní volba je potřeba jít s dobou už ze začátku přeji úspěšný lov 😃👍🐁

Wlkovi čest, a tobě hodně štěstí do začátků ;-) Na vyzkoušení a naučení je Terka víc než dostačující 😉👍

Jo díky, zatím jsme udělali jen dva krátké výjezdy, takže výsledkem byla zatím jedna stará podkova, dva kusy něčeho železného (asi část kování nějakého povozu a možná část podkovy (volské?)), hřeb podkovák, jedna současná desetikorunu a jedna soc. pětikoruna. Zatím tedy níc zázračného, ale aspoň to vypadá, že na to nejdeme úplně blbě.

Každý začátek je stejný :) Tedy já si z prvního hledání přinesl stříbrnou 5 korunu, ale pak jsem pár měsíců nenašel Agčko žádné :)

Jo, díky za povzbuzení! My byli s Dadifsonkem na návštěvě u Wlka a jeho "běžné" nálezy nás teda dostaly... :-O

Vlčák je prostě borec :-)


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru